baner_aku02

 

 HOME

 AKUPRESURA

 WSKAZANIA

 TECHNIKA ZABIEGU

 WYZNACZANIE PUNKTÓW

 ZESTAWY PUNKTÓW

 AKUPUNKTURA I NAUKA

 PUNKTY LO

 PUNKTY SHU

 PUNKTY MO

 PKT. POBUDZ. I HAM.

 PUNKTY MISTRZA MA

 PUNKTY SPECYFICZNE

 MASAŻ UCHA

 MASAŻ STOPY

 BIOMASAŻ

 TCM

 5 ELEMENTÓW

 METODY REFLEKSOLOGII

 MERIDIANY

 PRAWO MATKA-SYN

 INNE METODY

 DOMOWE LECZENIE

 AROMATOTERAPIA

 KOLOROTERAPIA

 ARTICLES IN ENGLISH

 ANATOMIA

 ARCHIWUM

 EBOOKI

 LITERATURA

 LINKI

 HUMOR

 

Lampka wina dla zdrowia

Pić, nie pić? Zdrowe jest picie wina czy nie? Któż nie zadał sobie podobnego pytania. Ekspert portalu nasze-wina.pl wyjaśnia, jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie ma spożywanie wina do posiłku.

 

Specjaliści od żywienia sNie za dużo i nie za mało – tak według znawców powinno brzmieć motto tych, którzy chcieliby zaznać pozytywnych efektów działania wina na zdrowie. Umiarkowane picie oznacza od dwóch do czterech kieliszków wina dziennie. Wszystko zależy oczywiście od masy ciała oraz płci. Inaczej bowiem zareaguje na wypity alkohol 55-kilogramowa kobieta, a inaczej 80 kg-mężczyzna. Należałoby jednak pamiętać, że te 2 - 4 kieliszki to nie ilość uśredniona - powstrzymywanie się od picia wina w ciągu tygodnia nie oznacza, że trzeba nadrabiać te ilości w weekend . Co więcej, wino powinno się pić jako dodatek do posiłku, nigdy zaś na pusty żołądek. - Większość dobroczynnych dla człowieka substancji, takich jak witaminy i minerały, pochodzi z samych winogron, podczas gdy etanol i gliceryna powstają już w procesie produkcji wina – mówi Szymon Kamiński, ekspert portalu nasze-wina.pl. – Warto również wspomnieć, że przez stulecia wino postrzegane było nie tylko jako produkt luksusowy, ale także jako lekarstwo.
Zdaniem naukowców alkohol wspomaga obieg krwi w organizmie, a regularne picie wina reguluje poziom złego cholesterolu. Bardzo dobry wpływ na ludzki organizm mają związki nazywane fenolami, które działaj ą ochronnie na naczynia włoskowate oraz na kolagen w ścianach naczyń krwionośnych. Fenole mają także silne właściwości antyutleniające, co hamuje rozpad błon komórkowych zarówno w tętnicach wieńcowych, jak i w mózgu. Dlatego też uważa się, iż oprócz działania zapobiegawczego w chorobach serca wino działa pozytywnie również w leczeniu raka i choroby Alzheimera. - Jako przykład znawcy tematu podają np. Francję, Portugalię oraz Włochy, w których wyższe spożycie wina idzie w parze z niższą liczbą zgonów spowodowanych chorobami serca – dodaje Szymon Kamiński z portalu nasze-wina.pl – Powszechnie wiadomo, że w krajach śródziemnomorskich wino jest tradycyjnym, codziennym dodatkiem do posiłków.
Dlatego odpowiedź na podstawowe pytanie, czy pić wino, wydaje się jednoznaczne. Oczywiście. Regularne , rozsądne picie wina w umiarkowanych ilościach pozwoli nam długo cieszyć się życiem i zdrowiem.

lampka_wina

Więcej informacji
Nasze-wina.pl to portal dla miłośników win. Zawiera bazę informacji o winach, ich producentach, miejscach zakupu i degustacji, a także praktyczne informacje związane z doborem win do potraw, wyszukiwarkę win i rankingi najlepszych trunków. Wszystkie informacje uzupełniają nie tylko twórcy portalu, ale także użytkownicy. 
W ramach portalu działa Klub Miłośników Wina tworzący społeczność tych, których pasją jest wino. Skierowany jest nie tylko do koneserów, lecz również do tych, którzy dopiero rozpoczynają smakowanie wina. Klub nie zajmuje się sprzedażą. Jego głównym założeniem jest wymiana poglądów o winie.

Informacja prasowa

 

>>>powrót do archiwum<<<

 

 

Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z samodzielnego stosowania naturalnych metod leczenia opisanych w witrynie.
Nie udzielamy porad drogą internetową 
Kopiowanie za zgodą redakcji.