baner_aku02

 

 HOME

 AKUPRESURA

 WSKAZANIA

 TECHNIKA ZABIEGU

 WYZNACZANIE PUNKTÓW

 ZESTAWY PUNKTÓW

 AKUPUNKTURA I NAUKA

 PUNKTY LO

 PUNKTY SHU

 PUNKTY MO

 PKT. POBUDZ. I HAM.

 PUNKTY MISTRZA MA

 PUNKTY SPECYFICZNE

 MASAŻ UCHA

 MASAŻ STOPY

 BIOMASAŻ

 TCM

 5 ELEMENTÓW

 METODY REFLEKSOLOGII

 MERIDIANY

 PRAWO MATKA-SYN

 INNE METODY

 DOMOWE LECZENIE

 AROMATOTERAPIA

 KOLOROTERAPIA

 ARTICLES IN ENGLISH

 ANATOMIA

 ARCHIWUM

 EBOOKI

 LITERATURA

 LINKI

 HUMOR

 

Nowość w medycynie: szafran jako naturalny wybór w profilaktyce depresji

Badania kliniczne wykazały antydepresyjne działanie szafranu. To nowe odkrycie w medycynie, otwierające pole dla preparatów będących alternatywą wobec powszechnie stosowanego dziurawca. Szafran zwiększa stężenie serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co poprawia nastrój i zwiększa poczucie szczęścia. Otrzymane wyniki badań stały się punktem wyjściowym do stworzenia preparatu Happy Tonic – pierwszego na polskim rynku suplementu diety poprawiającego nastrój, zawierającego wyciąg z szafranu.
 

 

Szafran to najdroższa i najszlachetniejsza przyprawa świata, pozyskiwana ręcznie z pręcików krokusa purpurowego (crocus sativus) , hodowanego w pasie od Morza Śródziemnego, przez Iran, po Indie. Znane w starożytnej medycynie perskiej antydepresyjne właściwości szafranu, potwierdzone zostały w badaniach klinicznych.

Trzy próby pilotażowe  wykazały, że szafran wpływa na zwiększenie stężenia neuroprzekaźników: serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym i działa porównywalnie do dwóch syntetycznych antydepresantów: fluoksetyny i imipraminy. Szafran oddziałuje naturalnie na organizm człowieka, doprowadzając do poprawy nastroju i utrzymania równowagi emocjonalnej.
„Dopamina to neuroprzekaźnik, nazywany również „hormonem szczęścia". Dzięki jego stymulacji w mózgu , pobudzany jest szlak nagrody, co zewnętrznie objawia się poczuciem zadowolenia, czy wręcz euforii" – mówi dr Ewa Matyska- Piekarska z Europejskiego Centrum Leczenia Otyłości. „Poczucie szczęścia powstaje w wyniku różnych okoliczności. Uprawiamy sport, dbamy o kondycję fizyczną, by czuć się bardziej zadowoleni. Niestety często też stosujemy rozwiązania, które na chwilę pozwalają nam poczuć się lepiej.
W konsekwencji prowadzą do obniżenia kondycji naszego organizmu, z czym wiąże się również obniżenie nastroju. Mówię tutaj nie tylko o używkach: papierosach, alkoholu, ale na przykład o objadaniu się, które ma często podłoże emocjonalne, zaś w konsekwencji prowadzi do długotrwałego obniżenia nastroju, który może przerodzić się w depresję" – dodaje dr Ewa Matyska-Piekarska.

Badania wykazały również, że szafran działa łagodząco na objawy napięcia przedmiesiączkowego (tzw. PMS), którego ważnym symptomem jest obniżenie nastroju, czy wręcz przedłużające się stany z łego samopoczucia psychicznego. Aż 75% cierpiących na PMS kobiet w wieku 20-45 lat, przebadanych na Uniwersytecie Nauk Medycznych w Teheranie , deklarowało złagodzenie objawów choroby. Nadal prowadzone są badania nad leczeniem objawów PMS wyciągiem z szafranu.

Na bazie szafranu powstał Happy Tonic – najnowsze odkrycie medyczne wśród preparatów poprawiaj ących nastrój. Happy Tonic jest suplementem diety, dostępnym bez recepty. Działa szybko: już po tygodniu stosowania odczuwalna jest poprawa nastroju i wzrasta zadowolenie. Regularnie stosowany, naturalnie zabezpiecza organizm przed skutkami obniżonego nastroju, który może prowadzić do depresji. Happy Tonic może być z powodzeniem stosowany jako preparat wspomagający leczenie łagodnej i średniej depresji . Produkt jest w 97% organiczny, nie uzależnia i nie obserwowano działań niepożądanych jego stosowania. Może być używany przez cały rok, bez względu na pogodę.

Informacje o preparacie Happy Tonic

Wskazania: Stosować w stanach obniżonego nastroju, przygnębienia, braku równowagi emocjonalnej Zalecany jako preparat wspomagający leczenie łagodnej i średniej depresji.

Skład: wyciąg z szafranu (30 mg/ 10 ml – Crocus dativus), tapioka syrop, woda, zakwaszasz: skoncentrowany sok z cytryny

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć butelką. Zażywać 10 ml preparatu dziennie: 5 ml podczas śniadania i 5 ml wieczorem bezpośrednio lub rozcieńczony w wodzie bądź w soku.

Opakowanie: tonik 150 ml
Producent: Laboratories ORTIS, Belgia
Wyłączny dystrybutor w Polsce: Lifetech Sp. z o.o., www.lifetech.pl
Informacje w internecie: www.happy-tonic.pl

Laboratoires ORTIS: belgijski producent suplementów diety, obecny na rynku od 1958 roku. ORTIS posiada swoje filie w 37 krajach na całym świecie, a w ofercie przedsiębiorstwa znajduje się ponad 140 naturalnych produktów. ORTIS to zespół złożony ze 110 wybitnych specjalistów: biologów, biochemików, farmaceutów i dietetyków, którzy badają, opracowują oraz kontrolują całą gamę produktów, których skuteczność opiera się na stuprocentowo naturalnych substancjach aktywnych. Produkcja, magazynowanie i transport produktów ORTIS spełniają najwyższe europejskie standardy kontroli jakości (HACCP).
Informacje w internecie: www.ortis.com

Przeczytaj więcej o szafranie

powrót do archiwum

 

 

 

Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z samodzielnego stosowania naturalnych metod leczenia opisanych w witrynie.
Nie udzielamy porad drogą internetową 
Kopiowanie za zgodą redakcji.