baner_aku02

 

 HOME

 AKUPRESURA

 WSKAZANIA

 TECHNIKA ZABIEGU

 WYZNACZANIE PUNKTÓW

 ZESTAWY PUNKTÓW

 AKUPUNKTURA I NAUKA

 PUNKTY LO

 PUNKTY SHU

 PUNKTY MO

 PKT. POBUDZ. I HAM.

 PUNKTY MISTRZA MA

 PUNKTY SPECYFICZNE

 MASAŻ UCHA

 MASAŻ STOPY

 BIOMASAŻ

 TCM

 5 ELEMENTÓW

 METODY REFLEKSOLOGII

 MERIDIANY

 PRAWO MATKA-SYN

 INNE METODY

 DOMOWE LECZENIE

 AROMATOTERAPIA

 KOLOROTERAPIA

 ARTICLES IN ENGLISH

 ANATOMIA

 ARCHIWUM

 EBOOKI

 LITERATURA

 LINKI

 HUMOR

 

Bańki lecznicze

 

Bańki - szklane, gumowe, z namagnesowanymi igłami - zwalczają choroby, poprawiają samopoczucie i naszą odporność. Przystawione przy pierwszych objawach infekcji, pomagają szybciej zwalczyć chorobę, w wielu przypadkach pozwalają uniknąć kuracji antybiotykowej.

Bańki szklane
Dostępne są tradycyjne, ogniowe, i nie wymagające ognia - szklane bańki z tłoczkiem. Stawia się je na plecach (około 12 sztuk), na 15-20 minut, omijając kręgosłup i łopatki. Po zdjęciu baniek skórę trzeba nat łuścić lub przetrzeć spirytusem. Po zabiegu należy pół godziny poleżeć w cieple. Szklane bańki mają zastosowanie w infekcjach dróg oddechowych (przeziębienie, katar, grypa, zapalenie oskrzeli i płuc), w bólach mięśni, bólach reumatycznych, zapaleniu korzonków nerwowych.

Bańki gumowe
Działają podobnie jak akupunktura. Przystawiając bańkę w określonym punkcie ciała, wyrównujemy poziom energii w miejscach chorych. Organizm łatwiej oczyszcza się z szkodliwych substancji.
Wystarczy przystawić tylko jedną bańkę, ale w ściśle określonym punkcie, tzw. punkcie akupunkturowym. Nie wymaga to pomocy drugiej osoby. Wystarczy chwycić bańkę oburącz trzymając palcami wskazującymi i środkowymi za dolną jej krawędź, a kciukami naciskając szczyt), lekko przycisnąć do ciała, cofnąć palce i zwolnić ucisk kciuków. W zależności od stopnia zgniecenia - przyssie się ona do ciała mocniej lub słabiej. Aby usunąć bańkę, trzeba lekko nacisnąć skórę przy jej krawędzi.
Gumowe bańki można stawiać co drugi dzień na 15-20 minut. Cała kuracja powinna obejmować 10 zabiegów.
Osoby bardzo wychudzone nie powinny przystawiać gumowych baniek akupunkturowych w okolicach łopatek, kręgosłupa, sutków, serca, żołądka i jamy brzusznej. Kobiety w ciązy nie powinny przystawiać baniek na brzuchu, gdyż może to zaszkodzić dziecku. Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi w ogóle nie mogą ich stosować.

Przykłady stosowania:
- dolegliwości lokomocyjne: GRT21, O8, S7
- bezsenność: S7, ST6
- przeziębienie: JG11
- ból karku i szyi: WŻ20, GRT14
- bóle brzucha - O6, Ż36
- ischias: WŻ30, WŻ31, WŻ39
- osłabienie: Ż36
- ból nadgarstka: JG4
- astma: P7
biegunka: GRP6

Bańki z namagnesowanymi igłami.acupuncture acupressure points medicine needles moxibustion channels electronic
Chińczycy, aby udrożnić meridiany stworzyli tzw. Igłę Pięciu Żywiołów HACI. Przypomina ona gumową bańkę z plastikowym kapturkiem. Owa bańka to pompka wytwarzająca podciśnienie, a w plastikowym kapturku znajduje się posrebrzana igła z zakończeniem wykonanym z trwale namagnesowanego stopu. W zestawie jest 5 igieł niebieskich i 5 czerwonych namagnesowanych odpowiednio N i S oraz tubka żelu.  Po przyłożeniu do odpowiedniego punktu igła nie powoduje urazu, ponieważ nie przekłuwa ona skóry (tylko naciska).
Igły sprawdzają się w leczeniu ponad 50 schorzeń, m. in. nadciśnienia, choroby wieńcowej i wrzodowej, kamicy pęcherzyka żółciowego, impotencji, migreny, bezsenności, bólów mięśniowych i stawowych, zaburzeń miesiączkowania, klimakterium, biegunki, przeziębienia, astmy, uczuleń na pyłki roślin, półpaśca, choroby lokomocyjnej.
Jak stosować.
Najpierw wyznaczamy punkty, które będziemy uciskać igłą. Następnie smarujemy je żelem. Potem bańkę uciskamy palcami, by wypuścić z niej powietrze. Przykładamy igłę do odpowiedniego punktu. Zwalniamy ucisk. Bańka powinna się trzymać.
Na każdy punkt nakładamy igłę na 15 minut. Ponieważ wytwarza ona znaczne podciśnienie, gdy pozostawimy ja dłużej, mogą pojawić się na skórze małe pęcherzyki. Gdy czas akupunktury trzeba wydłużyć, lepiej jest po 15 minutach zdjąć bańkę, zrobic 3-5 minutową przerwę i jeszcze raz przyłożyć bańkę na 5-10 minut.

Terapia igłami składa się zwykle z 1-2 seansów dziennie i trwa przeciętnie 10 dni. Czasem powtarzana jest po 1-2 dniach. W czasie stosowania igieł nie przerywa się stosowania leków zaleconych przez lekarza. Po konsultacji z nim można je z czasem ograniczyć lub zmniejszyć ich dawki.
Bańki nakłada się wdług określonego schematu: albo namagnesowane w ten sam sposób (np. same niebieskie lub same czerwone) lub naprzemiennie (niebieska obok czerwonej). Zależy to od schorzenia.
Nie należy igieł umieszczać w miejscach obrzękniętych, stłuczonych, owrzodziałych. Konstruktorzy baniek zalecają ostrożność przy sięganiu po igły kobietom w ciąży, pacjentom ze stymulatorami serca czy chorym na hemofilię lub małopłytkowość. Pacjenci ciężko chorzy na niedokrwienną chorobę serca, nadcśnienie, cukrzycę czy choroby naczyniowe ośrodkowego układu nerwowego - powinni skonsultować zastosowanie igieł z prowadzącym lekarzem.

Przykłady rozmieszczenia Igieł Pięciu Żywiołów

powrót do archiwum

 

Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z samodzielnego stosowania naturalnych metod leczenia opisanych w witrynie.
Nie udzielamy porad drogą internetową 
Kopiowanie za zgodą redakcji.